COHERENCE kō-ˈhir-ən(t)s the situation when the parts of something fit together in a natural or reasonable way; integration of diverse elements, relationships, or values; spójność, zgodność, koherencja…

„Każdy koncert Coherence Quartet jest nowym przeżyciem stworzonym przez czterech wybitnych i doświadczonych artystów całkowicie oddanych muzyce, których interakcje tworzą nowe fascynujące muzyczne światy.”
Challenge Records

SAGAYE

Po debiucie z 2011 roku wydanym przez Multikulti Project zespół Coherence Quartet nagrał kolejną płytę, która ukazała się w cenionej i prestiżowej holenderskiej wytwórni Challenge Records. To tu swoje płyty wydają: Dave Liebman, Eddie Gomez, Enrico Pierarunzi, Jim Hall, John Abercrombie, Kenny Wheeler, Larry Goldings czy Lee Konitz.

„Płyta, która wydana została przez Challenge Records jest nie tylko dowodem dobrego nosa wydawcy, ale również świadczy o tym jak wysoki jest poziom polskiego jazzu.”
Jan Van Leersum „Rootstime”

Po kilku nie dość satysfakcjonujących sesjach nagraniowych, które odbyły się w warunkach studyjnych, zespół zdecydował się na nagranie w drewnianym domu na wsi. Miła atmosfera, dobre jedzenie i przede wszystkim czas spędzony razem okazały się być kluczem do sukcesu. Tak powstał album „Sagaye”.

„To jest muzyka po prostu zjawiskowa. Uderzająco piękna i intensywna, uduchowiona i szczera.”
Adam Domagała „Z dżezem lżej”

„Kompozycje i improwizacje spotykają się na poziomie najwyższego kunsztu, co sprawia, że płyta zapewnia najwyższy poziom zadowolenia i przyjemności słuchania.”
Wolfgang Giese „Musik an sich”

„To po prostu wspaniały album jazzowy, a zespół zasługuje, by było go słychać zdecydowanie więcej poza rodzimą Polską.”
Wulf Muller „Wulf’s Music + Blog = all that jazz (and more)”

COHERENCE QUARTET

Łukasz Kluczniak - saxophone
Robert Jarmużek - piano
Marcin Lamch - double bas
Grzegorz Masłowski - drums

Do góry